GOZDNI POŽAR
Prva stran / Novice / Intervencije / Gozdni požar

V nedeljo, 18.6. 2017, je ob 20:56 zagorelo v gozdu na težko dostopnem terenu med Gostinco in Gradovljami, občina Ljubljana. Posredovali so gasilci GB Ljubljana, PGD Prežganje, Zalog - Spodnji Kašelj, Sostro, Slape-Polje, Zadobrova, Zgornji Kašelj, Ježica, Nadgorica, Tomačevo-Jarše, Spodnja Šiška, Zgornja Šiška in enota za pomoč vodenju EPV-MOL. Požar, ki je zajel okoli devet hektarjev gozdne površine, podrasti in grmičevja so gasilci pogasili, vendar so ostala nekatera nepogašena žarišča. Dne 19. 6. 2017 se je gašenje gozdnega požara nadaljevalo. Požar na težko dostopnem terenu so gasilci omejili in pogasili. Požar so tekom dneva gasili gasilci GB Ljubljana in 25 prostovoljnih gasilskih društev Gasilske zveze Ljubljana. V gašenju požara je od 13:00 do 17:00 ure sodeloval tudi helikopter Slovenske vojske.