NAMESTO DRŽAVI, PODARITE GASILCEM!
OPERATIVNA ORGANIZIRANOST MLADINA IZPOSOJA KLOPI POMAGAJ GASILCEM (DOHODNINA) KONTAKT
Prva stran / Društvo / Namesto državi, podarite gasilcem!

0,5 ODSTOTKA DOHODNINE LAHKO NAMENITE PGD SOSTRO

V kolikor bi radi pomagali našemu društvu, lahko to storite takoj, ne da bi vas to kakorkoli udarilo po žepu

Izpolnite Zahtevek za doniranje dela dohodnine in nam namenite del, ki drugače ostane v blagajni države. V skladu s 142. členom Zakona o dohodnini – ZDoh-2 (Uradni list RS, št. 117/06, 10/08, 78/08) lahko davčni zavezanec rezident zahteva, da se do 0,5% že vplačane dohodnine, odmerjene po tem zakonu od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, nameni za financiranje splošno-koristnih namenov in za financiranje političnih strank in reprezentativnih sindikatov.

Če menite, da je PGD Sostro, katerega primarne naloge so pomoč in reševanje, vredno vaše pozornosti, mu pomagajte z navedeno donacijo.

S podpisom Zahteve za namenitev dela dohodnine za donacije, finančno ne izgubite ničesar, namenite nam le del, ki ga drugače dobi država, ki za našo dejavnost iz leta v leto namenja manj sredstev.

Donirana sredstva bodo porabljena za opremo naših gasilcev, izobraževanja, preventivno dejavnost in ostale aktivnosti.  Podpre nas lahko vsak vsak davčni zavezanec, ki želi na tak način pomagati PGD Sostro, zato vas prosimo, da o tej možnosti donacije seznanite tudi vaše sorodnike in prijatelje, ki bi bili pripravljeni nameniti našemu društvu ta del dohodnine.

0,5% dohodnine nam lahko donirate na 2 načina:

1. preko sistema edavki, ki je dostopen na https://edavki.durs.si kjer vpišete spodnje podatke. Zato potrebujete digitalni certifikat.
  2. preko obrazca katerega izpolnjenega preko navadne pošte pošljete na finančni urad http://www.fu.gov.si/kontakti

Za obrazec klikni tukaj.

Podatki za izpolnitev obrazca:

Ime oz. naziv upravičenca:  PGD Sostro

Davčna številka upravičenca: 51025655